Aktualności

Aktualności i wydarzenia

 • Post 31-01-2024
  31 STY

  Uchwała nr 1/01/2024 Zarządu Klastra Technologicznego INFOTECH

  W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Podlaskiego naboru wniosku o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Priorytet I Badania i innowacje, Działanie 1.5 Wzrost konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw, Typ: Wzmocnienie potencjału i podnoszenie jakości usług funkcjonujących w regionie instytucji otoczenia biznesu i ośrodków innowacji, Zarząd Klastra Technologicznego INFOTECH podjął uchwałę o złożeniu wniosku w ww. konkursie.
  Szczegóły zostały przedstawione w udostępnionym dokumencie

 • Post 30-12-2022
  30 STY

  Intratel - Partner Technologiczny USFTI: Wspieranie Międzynarodowych Projektów

  Od cyberbezpieczeństwa, aż po sztuczną inteligencję. Jako Partner Technologiczny USFTI, Intratel będzie wspierać europejskie i amerykańskie firmy w ich międzynarodowych projektach. To efekt strategicznego porozumienia, które pod koniec listopada 2022 podpisaliśmy w Rzymie z Cristina Di Silvio

 • Post 22-12-2022
  12 GRU

  25 lat! Intratel świętuje jubileusz

  Rok 2022 był okazją do świętowania w Intratelu. Stworzyliśmy nowe projekty, poznaliśmy wspaniałych ludzi a do tego świętowaliśmy 25 lat działalności. Ten czas to ciągły wzrost i nowe perspektywy.

 • 30-11-2022
  30 LIS

  Optymalizacja branży motoryzacyjnej: Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji do minimalizacji błędów

  30 listopada 2022 roku w Warszawie odbyło się Dell Technologies Forum! W ramach tego wydarzenia nasz wiceprezes Mariusz Prószyński oraz CTO Krzysztof Bielawski przeprowadzili prelekcję, podczas której starali się odpowiedzieć na pytanie "w jaki sposób Sztuczna Inteligencja może minimalizować ludzkie pomyłki?".

 • Post 23-11-2022
  23 GRU

  Sztuczna Inteligencja dla Każdego: Mobilne Laboratorium One Step AI

  Każdą kamerę można zmienić w kamerę AI – nawet, jeśli nie potrafisz programować. Mobilne laboratorium One Step AI zabraliśmy dziś do Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, gdzie Klaster Obróbki Metali zorganizował spotkanie ludzi nauki z ekspertami z firm technologicznych.

 • Post 10-10-2022
  10 PAZ

  Proces produkcji Dell: Optymalizacja i Jakość

  Wszystko zaczyna się od Service Taga. Kiedy pojawia się na etykiecie, specjaliści od komponentów zaczynają wypełniać plastikowe pojemniki częściami — dyskami twardymi, procesorami, pamięcią — w celu złożenia już zamówionego komputera.

 • Post 05-10-2022
  05 PAZ

  Cyfrowa Transformacja MŚP: Priorytety i Integracja Rozwiązań

  Priorytety i potrzeby małych/średnich firm są podobne w całej Europie. Przekonujemy się o tym, rozmawiając o cyfrowej transformacji z przedsiębiorcami odwiedzającymi targi Go International w Mediolanie

 • Post 24-03-2022
  24 MAR

  Intratel ponownie z najwyższym statusem partnerskim Dell

  W tym roku świętujemy 10. rocznicę naszej współpracy z Dell Technologies Poland. Kolejny rok z rzędu utrzymaliśmy też status Titanium Solution Provider - najwyższy status partnerski, jaki można osiągnąć współpracując z Dell Technologies.

 • Post 01-10-2019
  01 PAŹ

  Białystok: II Smart City Summit

  Człowiek w centrum idei smart city, zielona infrastruktura, technologie służące człowiekowi to tylko wybrane tematy II Smart City Summit Miasta szczęśliwe. Znamy już pełny program konferencji.

 • Post 06-06-2019
  06 CZER

  Dzień otwarty klastrowego Technikum Programistycznego InfoTech

  We wtorek 28.05 w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbył się dzień otwarty klastrowego Technikum Programistycznego InfoTech. Wszyscy zgromadzeni uczestnicy mieli okazję spotkać się z twórcami szkoły, nauczycielami, a także z przedstawicielami firm z branży IT działających w regionie, które współtworzą technikum.

 • Post 15-04-2019
  15 KWIE

  Honorowy patronat Prezydenta Miasta Białegostoku

  Kampania promująca Technikum Programistyczne InfoTech oraz inne szkoły prowadzące naukę w kierunku technik programista, została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Zachęcamy również do śledzenia strony szkoły: www.infotech.edu.pl

 • Post 01-04-2019
  01 KWIE

  Technik programista – nowy kierunek nauki w Białymstoku od 1 września

  Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mają do wyboru nowe zawody, a wśród nich bardzo poszukiwany na rynku pracy – technik programista. Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło nową klasyfikację zawodów szkolnictwa branżowego...
  W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (Dz. U. poz. 316). Na liście zawodów znalazł się technik programista. To odpowiedź na potrzeby firm z branży IT, które poszukują programistów niekoniecznie z wykształceniem wyższym, ale doskonale przygotowanych do pracy teoretycznie i praktycznie.

  Czytaj więcej
 • Post 20-11-2018
  20 LIS

  Firma ExChord SA nowym członkiem Klastra InfoTech

  Białostocki startup ExChord S.A. założony przez Roberta Tarantowicza, stworzył innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające przedsiębiorstwom handlowym kontrolę zmiany walut w czasie procesów handlowych i transakcji. ..
  Aplikacja ExChord pozwala panować nad sprzedażą lub zakupem obcej waluty, aby osiągnąć dodatkowy zysk bądź też przewidzieć, że zostanie poniesiona strata. Z rozwiązania tego będą mogły korzystać przedsiębiorstwa w Polsce i na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • Post 19-10-2018
  19 PAŹ

  Białostocki Hackaton Miejski

  19 października w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczął się trwający 24 h pierwszy miejski hackaton, którego jednym z głównych organizatorów był Klaster InfoTech. Do konkursu zgłosiły się 4 zespoły, w sumie 17 uczestników. Ich zadaniem było zaprojektowanie i prezentacja autorskiego rozwiązania IT. ..
  Gdzie i kiedy: Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71 Białystok, 19-20 października, start w piątek o godzinie 12:00, zakończenie – sobota godz. 15:00
  Zadanie: Zaprojektowanie narzędzia technologicznego, które będzie rozwiązywać określony problem odpowiadający potrzebom miasta i jego mieszkańców.

  Czytaj więcej
 • Post 26-09-2018
  16 PAŹ

  Smart City Białystok - człowiek, miasto, technologia

  Zapraszamy na konferencję poświęconą gospodarczej, technologicznej i społecznej transformacji naszego miasta w inteligentną aglomerację przyszłości. ..
  Konferencja odbędzie się 16 października 2018 r. w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, zarówno z grona kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego województwa podlaskiego, jak i mieszkańców oraz przedstawicieli NGO i biznesu.

  Czytaj więcej
 • Post 14-08-2018
  14 SIE

  Warsztaty dla dzieci z web designu – InfoTech i Politechnika Białostocka

  Warsztaty dla brytyjskiej polonii organizowane we współpracy Politechniki Białostockiej, Klastra InfoTech oraz Fundacji Amicus ..
  Wystąpienie na temat "Przemysłowych platform integracyjnych dużych producentów szansą dla polskich firm" odbyło się podczas sesji "Integralności oprogramowania 4.0".

  Czytaj więcej
 • Post 14-08-2018
  14 SIE

  Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Aktywizacja eksportowa przedsiębiorstw” Białystok, 28.08.2018 r.

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wraz z Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Białymstoku zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości aktywizacji eksportowej lokalnych przedsiębiorstw, 28 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w Białymstoku. ..
  Spotkanie kierowane jest do przedsiębiorców planujących rozwój działalności na nowych rynkach zbytu. Podczas spotkania ekspert Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) przedstawi informacje dotyczące m.in.:
  1) Działalności Zagranicznych Biur Handlowych;
  2) Działań podejmowanych przez PAIH w ramach obsługi inwestora;
  3) Branżowych Programów Promocji;
  4) Polskich Mostów Technologicznych;
  5) Promocji realizowanej w ramach targów międzynarodowych oraz szkoleń, publikacji
  i innych wydarzeń tematycznych.

  Czytaj więcej
 • Post 19-03-2018
  19 MAR

  Wystąpienie Dyrektora R&D z Transition Technologies PSC podczas Forum Gospodarczego 2018.

  Adam Gąsiorek (Dyrektor R&D w Transition Technologies PSC) wystąpił podczas X Forum Gospodarczego TIME w Warszawie. ..
  Wystąpienie na temat "Przemysłowych platform integracyjnych dużych producentów szansą dla polskich firm" odbyło się podczas sesji "Integralności oprogramowania 4.0".

  Czytaj więcej
 • Post 13-03-2018
  13 MAR

  Zapraszamy do „Akademii Rekrutera IT” – 2-dniowy warsztat w BPN-T – 18-19 kwietnia

  2 dni warsztatów z praktykami z Bee Talents z Poznania. Dla tych, którzy chcą skutecznie zatrudniać specjalistów IT i budować kompetentne zespoły – aby dynamicznie rosnąć i rozwijać biznes. ..
  Know-how i najlepsze praktyki w skutecznej rekrutacji programistów już 18-19 kwietnia w BPN-T!

  Czytaj więcej
 • Post 28-02-2018
  08 MAR

  Dziękujemy za przybycie na konferencję „Anatomia RODO”!

  W ramach konferencji odbyły się 4 bloki tematyczne, sala była pełna, emocje trzymały do końca. Raz jeszcze dziękujemy za udział w konferencji! ..
  W imieniu Klastra Technologicznego INFOTECH, który organizował konferencję „Anatomia RODO: prawo, narzędzia, procesy” chcielibyśmy podziękować raz jeszcze wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym nas w realizacji tego przedsięwzięcia, a byli to:

  Czytaj więcej
 • Post 05-03-2018
  05 MAR

  Wykład Rafała Roskowińskiego na Politechnice Białostockiej i promocja regionu poprzez murale

  „Moje murales” – taki tytuł nosił wykład Rafała Roskowińskiego, który odbył się 28 lutego br. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. ..
  Artysta zgromadził spore grono słuchaczy żywo zainteresowanych street art’em. Wykład był inauguracją działań mających na celu promocję regionu poprzez malarstwo ścienne.

  Czytaj więcej
 • Post 28-02-2018
  28 LUT

  ANATOMIA RODO – przedstawiamy prelegentów, współorganizatorów i patronów

  Zainteresowanie konferencją wzrasta z dnia na dzień – za co serdecznie dziękujemy! Przedstawiamy osoby, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby szans się udać: prelegentów, współorganizatorów, partnerów i patronów merytorycznych i medialnych!..
  Konferencja to wkład Klastra Technologicznego INFOTECH w rozwój kompetencji i wiedzy mieszkańców Białegostoku i Podlaskiego. To jedna z głównych misji Klastra. Bardzo ważne jest uświadamianie potencjału, ale i zagrożeń jakie niesie ze sobą rozwój technologiczny bez ustawicznego rozwoju nowoczesnych umiejętności.

  Czytaj więcej
 • Post 22-02-2018
  22 LUT

  Let’s meet to talk about AI in Bialystok #1

  Zapraszamy na pierwsze białostockie spotkanie poświęcone sztucznej inteligencji w ramach cyklu AImeetup. Cykl wydarzeń został zapoczątkowany w Krakowie, sukcesem odbywa się również w Warszawie, a Białystok będzie kolejnym miastem na mapie Polski...
  AImeetup to przestrzeń do wymiany doświadczeń i dyskusji dla wszystkich zainteresowanych tematyką A.I. Na spotkaniu mile widziane będą osoby, które zajmują się tematyką sztucznej inteligencji, ale również takie, które dopiero zaczynają, lub po prostu interesują się szeroko pojętą branżą.

  Czytaj więcej
 • Post 15-02-2018
  15 LUT

  Konferencja nt. RODO – 7 marca 2018 – zapraszamy!

  W związku z nowym projektem ustawy nt. ochrony danych osobowych pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Klaster Infotech chce je rozwiać i pokazać z czym tak naprawdę wiążę się RODO...
  ZDARZYŁO SIĘ JUTRO
  Pierwsza konferencja Klastra była wydarzeniem, które pokazało wielu osobom, że branża IT w Podlaskiem jest silna i nieustannie się rozwija. Technologia idzie jednak cały czas do przodu, a wraz z nią zmieniają się pewne prawa i przepisy. Wielu z Was już pewnie wie, że w maju wejdzie w życie RODO – ale co tak naprawdę się kryje za wspomnianą ustawą? W związku z wieloma pytaniami, które pojawiają się w tej sprawie, Klaster Technologiczny Infotech organizuje kolejną konferencję – Anatomia RODO: narzędzia, prawo, procesy. Konferencja odbędzie się 7 marca 2018 na Wydziale Matematyczno-Informatycznym Kampusu UwB.

  Czytaj więcej
 • Post 06-02-2018
  06 LUT

  Mixed Reality w procesie meblowania przestrzeni

  Aplikacja do meblowania przestrzeni (wykorzystująca Mixed Reality), przeznaczona dla architektów i inżynierów budownictwa...
  Pragniemy zaprezentować nasze najnowsze rozwiązanie. Jest to aplikacja do meblowania przestrzeni, która wykorzystuje technologię Mixed Reality. Nasz produkt został stworzony dla wszystkich architektów i inżynierów budownictwa. Urządzeniem, na które powstaje ta technologia, są okulary HoloLens, a software, z którego korzystamy, to Unity. Aplikacja zawiera bazę mebli oraz innych obiektów 3D, które użytkownik może lokować w przestrzeni, w której się znajduje. Technologia ta stanowi nie tylko doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów, ale także sprawdzi się w codziennym użyciu. Z jej pomocą mogą oni szybko urządzić swoje nowe mieszkanie, dom lub apartament.

  Czytaj więcej
 • Post 01-02-2018
  01 LUT

  Szkolenia z najnowszych obszarów IT - Deep Learning, Big Data, blockchain

  Deep Learning, Big Data czy też blokchain to najnowsze obszary IT zdobywające coraz większą popularność. Światowi giganci IT tacy jak Google, Microsoft czy Amazon inwestują w rozwój swoich platform usługowych opartych o te technologie. Wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin i konieczne jest prowadzenie szkoleń aby wyjść naprzód z zapotrzebowaniem...
  Jeden z członków klastra - firma Incepton Sp. z o.o. przygotowuje serię szkoleń z Deep Learning, Big Data i blockchain. Szkolenia te otwarte są dla wszystkich specjalistów IT (np. programistów lub administratorów) z co najmniej 3 letnim doświadczeniem. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych praktyków, pracujących na codzień w firmach technologicznych. Więcej informacji na http://akademia.incepton.com. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania unijnego w granicach 50% - 100%. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać na spotkaniu organizacyjnym.

  Czytaj więcej
 • Post 30-01-2018
  30 STY

  Przetargi związane z przygotowaniem i organizacją EXPO 2020 w Dubaju

  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że w związku z organizacją przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) Wystawy Światowej EXPO 2020 (20 października 2020 r. - 10 kwietnia 2021 r.), istnieje możliwość wzięcia udziału polskich firm w przetargach związanych z przygotowaniem i realizacją Wystawy Światowej w Dubaju...
  Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych, tj. eSourcing Portal (https://esource.expo2020dubai.ae), która umożliwia powszechny dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). System rejestracji został uproszczony w taki sposób, by dostawcy mogli wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji: dla MŚP (SMEs), pozostałych spółek (corporate) oraz osób prywatnych – konsultantów (individuals). Informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawcy oraz procedury przetargowe dostępne są na stronie: https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/209886,expo-2020-procurement-overview-.html

  Czytaj więcej
 • Post 25-01-2018
  25 STY

  Konferencja AMP w Amsterdamie – Instapage jako jeden z prelegentów

  W dniach 13-14 lutego odbędzie się konferencja AMP w Amsterdamie – zapisy jeszcze możliwe!..
  Piotr Dolistowski i Oliver Armstrong podzielą się swoimi doświadczeniami jak znaleźli kompromis pomiędzy limitami AMP a możliwościami optymalizacji w kontekście dynamicznej strony landingowej.

  Konferencja AMP odbędzie się w Amsterdamie 13-14 Lutego 2018 (ciągle można się zapisać).

  Czytaj więcej
 • Post 24-01-2018
  24 STY

  "Turning contacts into contracts" – warsztaty na temat tworzenia konsorcjów i innych form współpracy przy przetargach publicznych

  Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia 2018 w siedzibie Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, w Warszawie...
  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o możliwości udziału w praktycznych warsztatach organizowanych przez PARP (Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne ) nt. tworzenia konsorcjów i innych form współpracy przy przetargach publicznych pt. "Turning contacts into contracts". Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, międzynarodowa kancelaria prawna K&L Gates, EPRD sp. z o.o. i CP Smolna. W załączeniu Przekazujemy bieżący program.

  Czytaj więcej
 • Post 20-01-2018
  20 STY

  Misja szkoleniowa w Genewie – kto się wybiera?

  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprasza do udziału w wizycie szkoleniowej do Genewy, w dniach 13-15 lutego 2018 r., współorganizowanej z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i PARP (MZP)...
  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie zaprasza do udziału w wizycie szkoleniowej do Genewy, w dniach 13-15 lutego 2018 r., współorganizowanej z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i PARP (MZP).

  Czytaj więcej
 • Post 16-01-2018
  16 STY

  Chcesz dowiedzieć się jakie tematy poruszyliśmy na konferencji?

  Prelegenci udostępniają swoje prezentacje – sprawdź o czym mówiliśmy i podziel się z nami swoją opinią!..
  Po konferencji otrzymaliśmy wiele wiadomości od osób, które były z nami – osobiście lub on-line. Przede wszystkim chcieliśmy Wam podziękować za tak duże zainteresowanie zarówno samym Klastrem INFOTECH, jak i tematami, które poruszaliśmy w czasie eventu.

  Nasi prelegenci postanowili udostępnić swoje prezentacje dla wszystkich – będzie można je pobrać na naszej stronie.

  Czytaj więcej
 • Post 11-01-2018
  11 STY

  Video-relacja z pierwszej konferencji Klastra INFOTECH!

  Choć godzina była późna, naprawdę wielu uczestników pozostało z nami do samego końca! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do zapoznania się z relacją video z konferencji...
  Gorąco dziękujemy wszystkich, którzy byli z nami obecni podczas I Konferencji Klastra InfoTech! Naszym fantastycznym Prelegentom, Gościom Specjalnym w osobach Pana Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka i Vice Marszałka Województwa, przedstawicielom czołowych białostockich uczelni, ale przede wszystkim Uczestnikom! Dziękujemy za udział w tym ważnym dla nas - i mamy nadzieję, całego regionu - wydarzeniu, Wasze wsparcie i wszystkie dobre słowa. Doceniamy też wytrwałość :) wiemy, że spotkanie się przedłużyło - ale tłumaczy nas ilość i waga tematów, które po prostu musiały zostać poruszone!

  Czytaj więcej
 • Post 09-01-2018
  09 STY

  To już jutro! Pierwsza konferencja Klastra Technologicznego InfoTech – 10 stycznia 2018

  Jaka jest świadomość wielkości branży informatyczno-technologicznej w Podlaskiem? Czy lokalny sektor IT i nowoczesnych technologii może bez problemów konkurować z takimi samymi usługami zza granicy? Jak optymalnie włączyć tą najszybciej rozwijająca się branżę w strategię rozwoju regionu? Reemigracja młodych ludzi do Białegostoku, globalne innowacje, sztuczne inteligencje - #PuszczaKrzemowa jest tuż, tuż...
  ZDARZYŁO SIĘ JUTRO
  My już wiemy jak wygląda przyszłość województwa podlaskiego. Widzieliśmy ją w Dolinie Krzemowej, we współpracy z największymi firmami IT na świecie. Zapraszamy na konferencję podlaskiego Klastra Technologicznego, podczas której porozmawiamy o perspektywach rozwoju naszego regionu.
  Zapraszamy do rozmowy o przyszłości, która dzieje się już dziś.

  Czytaj więcej
 • Post 04-01-2018
  04 STY

  Zapraszamy na konferencję Klastra INFOTECH – „Zdarzyło się jutro” – 10 stycznia 2018

  Pierwsza oficjalna konferencja Klastra Technologicznego INFOTECH, której głównym tematem będzie przedstawienie aktualnej sytuacji IT w województwie podlaskim oraz wyjaśnienie, dlaczego współpraca władz publicznych i firm technologicznych jest istotna dla rozwoju regionu...
  ZDARZYŁO SIĘ JUTRO
  My już wiemy jak wygląda przyszłość województwa podlaskiego. Widzieliśmy ją w Dolinie Krzemowej, we współpracy z największymi firmami IT na świecie. Zapraszamy na konferencję podlaskiego Klastra Technologicznego, podczas której porozmawiamy o perspektywach rozwoju naszego regionu.
  Zapraszamy do rozmowy o przyszłości, która dzieje się już dziś.

  Czytaj więcej
 • Post 04-01-2018
  04 STY

  Pracowity rok w Transition Technologies PSC

  Podsumowanie roku 2017 w TTPSC...
  Dla Transition Technologies PSC mijające dwanaście miesięcy było niezwykle pracowite. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, z których część mieliśmy zaszczyt zaprezentować na licznych targach i konferencjach w Polsce oraz zagranicą. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania roku 2017 w TTPSC.

  https://www.youtube.com/watch?v=GFtlqRW8Kw0

  Czytaj więcej
 • Post 01-12-2017
  01 GRU

  Sempai z oscarem branży e-commerce i tytułem Najlepszej agencji wspierającej generowanie sprzedaży

  Agencja SEM Sempai po raz drugi z rzędu zgarnęła najbardziej prestiżową nagrodę branży e-handlu w Polsce - zyskując tym samym tytuł Najlepszej agencji wspierającej generowanie sprzedaży. O statuetki z literą “E” co roku walczy blisko 150 firm z sektora e-commerce i digital marketingu...
  Ekomersy to jeden z najbardziej uznanych konkursów w branży e-commerce w Polsce, mający na celu wyróżnienie najlepszych firm, produktów i usług wspierających sprzedaż w Internecie. W tym roku statuetki z symboliczną literą “E” zostały wręczone już po raz szósty na uroczystej gali, która odbyła się 29 listopada w Warszawie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Polak 2.0, realizująca projekty mające na celu integrację środowiska branży internetowej, a także edukację z zakresu nowych technologii. Listę zwycięzców we wszystkich kategoriach można znaleźć na: https://ekomersy.pl

  Czytaj więcej
 • Post 29-11-2017
  29 LIS

  Infinity Group na konferencji o najnowszych zmianach dotyczących ochrony danych osobowych

  Czujni, zwarci i gotowi do ochrony danych osobowych – Infinity na XXIII forum ADO/ABI na temat ryzyka i bezpieczeństwa danych w systemie informatycznym według ogólnego rozporządzenia o ochronie danych...
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) przynosi całkowitą zmianę w podejściu do zabezpieczenia danych osobowych w systemie informatycznym. Szczegółowo określone, minimalne środki zabezpieczające wskazane w polskich przepisach o ochronie danych osobowych (w szczególności w rozporządzeniu Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji z dni 29.04.2004 r.) zostaną zastąpione zasadami wymagającymi indywidualnego podejścia do bezpieczeństwa, co powinno przekładać się na większą aktywność i samodzielność adresatów obowiązków.

  Czytaj więcej
 • Post 28-11-2017
  28 LIS

  Meet-up w Białymstoku z udziałem Transition Technologies PSC

  Geek Girls Carrots #32 Back to the roots...
  Już 13 grudnia spotkamy się w Białymstoku z trzema fantastycznymi dziewczynami, z których każda zupełnie inną drogą trafiła do branży IT. Będzie - jak to na GGC - garść osobistych, inspirujących historii. Porozmawiamy też o tym, czym jest ten "sukces" w pracy programistki oraz o umiejętności programowania z punktu widzenia... medycyny.

  Czytaj więcej
 • Post 14-11-2017
  14 LIS

  PTC Forum Europe 2017 w Stuttgarcie

  Transition Technologies PSC w Stuttgarcie pierwszy raz również na targach ONLINE!..
  Stolica kraju związkowego Badenia-Wirtembergia gościła konferencję PTC Forum Europe 2017. Spotkanie partnerów i kontrahentów amerykańskiego giganta informatycznego PTC było okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań naszej firmy. Stoisko TTPSC cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z działaniem Rozszerzonej Rzeczywistości w praktyce.

  Czytaj więcej
 • Post 10-11-2017
  10 LIS

  Studenci UwB nauczą się nowoczesnego zarządzania laboratorium! Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy Eusoft i Infinity Group

  Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę na wykorzystanie do celów edukacyjnych innowacyjnego rozwiązania IT. Studenci Wydziału Biologiczno-Chemicznego białostockiej uczelni zyskali dostęp do Eusoft.Lab LIMS – światowej klasy systemu do zarządzania pracą laboratorium...
  Przełomowe odkrycia naukowe, które przesuwają granice ludzkiego poznania… Właśnie takie marzenia i taka wizja przyszłej pracy są dla wielu studentów motywacją do nauki na kierunkach biologiczno-chemicznych.

  Eusoft.Lab LIMS to zaawansowane rozwiązanie informatyczne, które gromadzi i przetwarza laboratoryjne dane cyfrowe, automatyzuje i optymalizuje pracę laboratorium, pozwala unikać błędów, a przede wszystkim – skupić się na pracy badawczej i odkrywaniu praktycznych zastosowań uzyskanych wyników. Eusoft.Lab LIMS używany jest w europejskich laboratoriach, do badań w zakresie ochrony środowiska, żywności i napojów, w przemyśle paliwowym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym. Rozwiązanie stosują zarówno duże koncerny, jak i małe laboratoria.

  Czytaj więcej
 • Post 04-11-2017
  04 LIS

  Kolejny nowy członek – witamy NetArch w załodze INFOTECH

  Coraz więcej osób interesuje się Klastrem INFOTECH – co za tym idzie, powiększamy swój skład o kolejne firmy. Kto tym razem do nas dołączył?..
  Kolejnym cennym członkiem Klastra została agencja e-commerce NetArch, do której należą marki: Sempai i AtomStore, świadczące usługi z zakresu e-marketingu i e-commerce.

  Sempai od ponad 11 lat pomaga firmom osiągać jak najwyższe zyski ze sprzedaży online. Działa w obszarze marketingu w wyszukiwarkach internetowych, świadcząc usługi z zakresu SEO, PPC i analityki webowej. Przez ponad dekadę współpracowała z kilkuset firmami, tylko obecnie obsługuje ponad 200 klientów. Jako certyfikowany Partner Google PREMIUM specjalizuje się w obsłudze sklepów internetowych w zakresie marketingu konwersji. Najlepsza Agencja Generująca Sprzedaż (Ekomersy 2016).

  Atomstore jest platformą e-commerce klasy premium. System umożliwia tworzenie sklepów internetowych i systemów B2B. Przeznaczony dla wymagających sprzedawców, którzy szukają elastycznej platformy do rozwijania swojego biznesu. Wraz z platformą oferuje kompleksowe wdrożenie od A do Z. Wszystkie sklepy tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami i w technologii RWD.

  Czytaj więcej
 • Post 31-10-2017
  31 PAŹ

  Transition Technologies PSC obecne na Manufuture 2017

  Dyskusja o przyszłości procesów produkcji w Europie...
  W dniach 24-25 października na Uniwersytecie w Tallinnie (Estonia) odbyła się konferencja Manufuture 2017, gdzie Adam Gąsiorek (Dyrektor Operacyjny ds. Rozwoju w Transition Technologies PSC) poprowadził prezentację na temat "Realizacji koncepcji Przemysłu 4.0 w nowoczesnych fabrykach. Fabryki 4.0". Wystąpienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania, którzy mieli okazję osobiście doświadczyć rozwiązań technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Konferencja Manufuture 2017 to dziewiąta, cykliczna konferencja (od 2001r.) organizowana przy wsparciu ETP Manufuture oraz Komisji Europejskiej, podczas której dyskutowano o przyszłości procesów produkcji w Europie. Konferencja została zorganizowana w ramach Prezydencji Estonii w Radzie Unii Europejskiej.

  Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia: https://www.youtube.com/watch?v=kXbXc0rsdBQ

  Czytaj więcej
 • Post 20-10-2017
  20 PAŹ

  Klaster INFOTECH bogatszy o dwóch nowych członków!

  Rośniemy w siłę! Z okazji dołączenia do naszego technologicznego grona chcemy przedstawić nowych członków Klastra – firmę Induce One oraz Agencję 4e...
  Podlasie jest istną kopalnią jeśli chodzi o wyspecjalizowane firmy technologiczne. W ramach Klastra łączymy nie tylko nasze doświadczenie i wiedzę, ale także promujemy nasz region na tle całej Polski. Nasza współpraca opiera się na integracji i wsparciu rozwoju biznesowego przedsiębiorców branży informatycznej, telekomunikacyjnej, mediów elektronicznych i automatyki.

  Czytaj więcej
 • Post 19-10-2017
  19 PAŹ

  Infinity Group znów podnosi poziom kompetencji pracowników

  Tym razem szkolenie prowadziła Fundacja Widzialni – tematem tworzenie stron internetowych według standardów WCAG 2.0..
  Fundacja Widzialni zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu. Konsekwentnie monitoruje poziom stosowania międzynarodowego standardu dostępności WCAG 2.0 przez polską administrację.
  Infinity Group jako twórca, administrator, niejednokrotnie także redaktor serwisów jest zawsze na bieżąco jeśli chodzi o najnowsze zmiany i trendy – standardy WCAG 2.0 są im już dobrze znane. Całodniowe szkolenie zakończyło się uzyskaniem nowego certyfikatu.

  Czytaj więcej
 • Post 16-10-2017
  16 PAŹ

  Instapage z prezentacją na lokalnym meet.js

  Przyjdź i posłuchaj jak powstają biblioteki CSS!..
  Już 17 października na scenie białostockiego Hacklagu wystąpią Piotr Dolistowski i Łukasz Grądzki z Instapage. Temat prezentacji to '"No more half measures" - Instapage UI Kit Implementation Case Study', czyli historia powstania wewnętrznej biblioteki CSS, wykorzystywanej we wszystkich naszych projektach.

  Czytaj więcej
 • Post 12-10-2017
  12 PAŹ

  Konkurs! Dotacje na prace badawcze – okazja dla przedsiębiorstw

  Chcesz prowadzić prace badawcze, utworzyć centrum badawczo-rozwojowe lub kupić aparaturę do prowadzenia badań w swojej firmie? Weź udział w konkursie. Dotacje czekają!..
  Badania + Rozwój = Sukces

  Tym równaniem kierują się także członkowie Klastra Infotech. Co ono oznacza w praktyce? Co możemy zyskać pracując razem i dążąc do rozwoju nie tylko swoich przedsiębiorstw – ale i całego regionu? Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie badania są inwestycją, która pochłania duże zasoby finansowe. Dla wszystkich przedsiębiorczych osób mamy rozwiązanie: konkurs, w którym do podziału jest 75 mln złotych!

  Czytaj więcej
 • Post 11-10-2017
  11 PAŹ

  Zapraszamy do czwartej edycji Konkursu Technotalent!

  Szanowni Państwo,

  Tegoroczna edycja konkursu Technotalent ma pulę nagród w wysokości 46.000 zł. Konkurs jest skierowany do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim i warmińsko-mazurskim. Prosimy o przekazanie informacji o konkursie Państwa pracownikom, którzy mogą przedstawić z ramach zgłoszenia w konkursie projekt technologiczny, który nie został jeszcze skomercjalizowany. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 18 października 2017 roku...
  Na stronie: http://technotalenty.pl/konkurs2017 znajduje się formularz konkursowy. W przypadku pytań proszę się kontaktować z biurem organizatora pod tel. +48 732 624 779, email: fundacja@technotalenty.pl.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który jest świetną okazją do zdobycia opinii na temat projektu i pozyskania środków na jego rozwój.

  W załączeniu przesyłamy krótkie informacje o Konkursie i baner do wykorzystania na Państwa stronę internetową.

  Pozdrawiamy Serdecznie
  Zarząd Fundacji Technotalenty

  Regulamin konkursu

  Czytaj więcej
 • Post 07-10-2017
  07 PAŹ

  Instapage złotym sponsorem Programistoku

  Programistok to konferencja IT organizowana "ponad podziałami" przez różne grupy entuzjastów ze świata IT. Od społeczności dla społeczności...
  Firma Instapage już trzeci rok z rzędu wspiera jedną z najciekawszych inicjatyw IT w regionie - konferencję Porgramistok. Konferencja z roku z na rok zyskuje coraz większą popularność tak na Podlasiu jak i w całej Polsce. Wierzymy, że wspierając inicjatywy społeczności IT uatrakcyjniamy oblicze lokalnego rynku pracy na tle innych regionów.

  Czytaj więcej
 • Post 06-10-2017
  06 PAŹ

  Infinity Group w Bari! Wspólne świętowanie 20-lecia partnerskiej firmy Eusoft.Lab

  Okrągłe 20 lat na rynku, 200 wdrożeń w Europie i ponad 100 osób biorących udział w jubileuszowym wydarzeniu LIMS Eusoft.Lab!..
  Infinity Group odwiedziło swojego wieloletniego partnera biznesowego z okazji świętowania ich 20-lecia. Eusoft.Lab LIMS to platforma informatyczna do zarządzania pracą całym laboratorium, umożliwiająca kontrolowanie wszystkich procesów laboratoryjnych w jednym miejscu. Eusoft.Lab LIMS używany jest w ok. 200 europejskich laboratoriach do badań w zakresie ochrony środowiska, żywności i napojów, w przemyśle paliwowym, chemicznym, medycznym i farmaceutycznym. Infinity Group jest certyfikowanym partnerem Eusoft.Lab LIMS.
  Więcej o Eusoft.Lab LIMS: http://lims.i-g.pl

  Czytaj więcej
 • Post 03-10-2017
  03 PAŹ

  Instapage z prezentacją na Google Campus Warsaw

  Kubernetes? Co to takiego? Instapage opowiada o ich zastosowaniu...
  W czwartek 3. października, podczas warszawskiego 'Campus Meetup: Google Cloud - Google Container Engine', odbyła się prezentacja jak Instapage używa najnowszych technologii chmurowych - Kubernetes w połączeniu z Google Cloud. Marek Dajnowski, Tomasz Kułakowski i Wiktor Starzak opowiadali o zastosowaniu i napotkanych problemach w implementacji Kubernetes'ów, oraz przybliżyli historię startupu, który, zaczynając od CEO w San Francisco i kilku freelancerów, przerodził się w multimilionowy biznes.

  Czytaj więcej
 • Post 29-09-2017
  29 WRZ

  Gemly i Infinity Group zaczynają pracę nad dalszym rozwojem platformy

  Rozpoczął się kolejny etap współpracy pomiędzy Gemly i Infinity Group. Co planują?..
  Jedno z pierwszych na świecie wdrożeń Sitecore Commerce. Drugi e-commerce gamingowy na skalę międzynarodową. A to dopiero początek, bo niedługo wystartuje część społecznościowa, dedykowane wsparcie techniczne, pogłębione statystyki do Dying Light i wiele innych funkcji, które stwarzają fanom gier przestrzeń do podejmowania nowych wyzwań i przeżywania niesamowitych doświadczeń. Liczymy na dalszą współpracę nad rozwojem platformy! www.gemly.com Gemly #ReadyToPlayTheGame

  Czytaj więcej
 • Post 28-09-2017
  28 WRZ

  Wschodni Kongres Gospodarczy - Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki jako jeden z tematów Kongresu

  Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego (WKG) potwierdza, że białostockie cykliczne spotkania wpisały się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. WKG sprawdził się jako koncepcja i stanowi stały już element publicznej debaty o perspektywach i szansach wschodnich regionów naszego kraju...
  IV Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku odbył się w dniach 27-28 września 2017 r. W 33 debatach, spotkaniach oraz imprezach towarzyszących wzięło udział ponad 1500 gości. Konferencji towarzyszyły rozstrzygnięcia plebiscytów: TOP Start-up Polski Wschodniej 2017, TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2017 oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2017. Jednym z tematów kongresu były temat Klastrów i ich roli w rozwoju gospodarki.

  Czytaj więcej
 • Post 11-09-2017
  11 WRZ

  Atlassian Summit - Transition Technologies PSC zaprasza do stoiska!

  TTPSC jest uczestnikiem jednego z największych wydarzeń organizowanych przez firmę Atlassian...
  W dniach 11-14.09 w San Jose (Kalifornia) odbywa się największe wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych narzędziami firmy Atlassian - Summit U.S. 2017. Pragniemy poinformować, że jesteśmy obecni na tej imprezie ze swoim stoiskiem! Aby uzyskać więcej informacji o przedstawicielach Transition Technologies PSC na tym wydarzeniu, zapraszamy do śledzenie naszego profilu Transition Technologies PSC - Atlassian Gold Solution Partner. Jeżeli zaś pragniecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Atlassian Summit U.S. 2017 to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej tej imprezy: https://goo.gl/YUE2BU

  Czytaj więcej
 • Post 05-09-2017
  05 WRZ

  TTPSC na World Expo Astana - pokazy AR DEMO

  Fotorelacja z prezentacji rozwiązań Rozszerzonej Rzeczywistości...
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kazachstanu, gdzie Piotr Zdziechowski i Adam Macierzyński (specjaliści ds. IoT w Transition Technologies PSC) zaprezentowali rozwiązania Rozszerzonej Rzeczywistości podczas Expo 2017 Astana International.

  Czytaj więcej
 • Post 15-08-2017
  15 SIE

  Turniej siatkówki „Słonie na Balkonie”

  Kibicujemy drużynie z Transition Technologies PSC!..
  Już w sobotę 19.08.2017 odbędzie się 6. Turniej Przedsiębiorcy, który organizuje Fundacja Słonie na balkonie. W fazie grupowej charytatywnego meczu siatkówki zagra drużyna łódzkiego oddziału Transition Technologies PSC! Uczestnikom życzymy powodzenia!

  Czytaj więcej
 • Post 16-07-2017
  16 LIP

  Bieg sztafetowy „Maraton Szakala”

  Transition Technologies PSC bierze udział w sztafecie!..
  Świetna zabawa, wyjątkowa atmosfera i miło spędzony czas. Tak wyglądała niedziela w łódzkim parku Arturówek podczas 7. Sztafetowego Maratonu Szakala. Transition Technologies PSC w składzie: Agnieszka Ratajek, Dagmara Szymczyk, Michał Fidor, Leszek Zborowski, Konrad Dróżka, Grzegorz Stawicki, Iwo Kucharski zakończyło bieg z czasem poniżej 3 godzin! Dziękujemy za kibicowanie!

  Czytaj więcej
 • Post 15-07-2017
  15 LIP

  Pokaż nam co umiesz i sprawdź się na froncie! Zdobądź praktykę na stanowisku Front-End Developer

  Infinity Group zaprasza wszystkich zainteresowanych do spróbowania swoich sił i wzięcia udziału w letnich praktykach w siedzibie firmy!..
  Szukamy 2 zdolnych osób, które chcą zweryfikować swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności. Zobaczysz jak się pracuje przy dużych międzynarodowych projektach, nauczysz się nowych rzeczy i poznasz ciekawych ludzi. Zdobędziesz doświadczenie, które może przed Tobą otworzyć niejedne drzwi do wymarzonej pracy.
  Praktyki są bezpłatne.

  Więcej informacji: http://praktyki.infinity-group.pl

  Czytaj więcej
 • Post 04-07-2017
  04 LIP

  Muda Hunting w Krakowie – warsztaty TTPSC

  Konferencja, na której będą prezentowane rozwiązania Augmented Reality...
  3. lipca w Krakowie odbyły się Muda Hunting, czyli warsztaty dotyczące eliminacji marnotrawstwa w przedsiębiorstwach, skierowane do kadry zarządzającej. Podczas spotkania Transition Technologies PSC zaprezentował swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie Rozszerzonej Rzeczywistości. W czasie konferencji Muda Hunting, Artur Sadzik - Kierownik ds. Projektów Strategicznych wraz z Błażejem Dunajczyk - Specjalistą ds. IoT w Transition Technologies PSC zaprezentowali technologię Augmented Reality (AR) z użyciem okularów Microsoft Hololens i robota Lego. Widok z okularów mogli na żywo oglądać uczestnicy spotkania!

  Czytaj więcej
 • Post 01-07-2017
  01 LIP

  Praktyki letnie w Transition Technologies PSC!

  Wraz z początkiem lipca przyjęliśmy nowe grono praktykantów...
  Trwają letnie praktyki w Transition Technologies PSC! Praktykantom życzymy wielu pasjonujących wyzwań i fantastycznych chwil w naszej firmie oraz owocnej współpracy w przyszłości!

  Czytaj więcej
 • Post 13-01-2016
  13 STY

  Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE

  W dnia 12-13 stycznia odbyła się Gala Partnerska Dell Regional Partner Awards 2016 CEE z udziałem członków klastra InfoTech...
  12 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięzców Dell Regional Partner Awards 2016 CEE. Nagrody wręczono partnerom, którzy w minionym roku wykazali się największym zaangażowaniem i skutecznością w sprzedaży produktów i rozwiązań Dell EMC.

  Drugi raz z rzędu nagrodę Partnera Roku 2016 otrzymał członek klastra – Intratel Sp. z o.o.

  Czytaj więcej
 • Post 09-11-2015
  09 LIS

  Członek klastra Intratel wybrany jako partner roku firmy Dell

  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015...
  Siódma coroczna konferencja Dell PartnerDirect Solutions odbyła się w Wiedniu i zgromadziła liderów biznesu spośród partnerów Dell, którzy wspólnie świętowali stały wzrost i rozwój programu PartnerDirect. Michael Dell, Prezes i CEO Dell zaznaczył jak ważnym dla firmy w długoterminowej strategii biznesowej jest kanał partnerski i ogłosił również zwycięzców nagrody Partner Roku 2015. Podczas konferencji firma wyróżniła najlepszych partnerów z grup „Premier” i „Preferred” z Europy i Bliskiego Wschodu, którzy w ciągu ostatniego roku wykazali się doskonałą ofertą rozwiązań Dell dla klientów oraz odnotowali znaczący wzrost sprzedaży. Członek klastra InfoTech - INTRATEL Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem „Poland - Partner of the Year 2015 Award” w uznaniu za szczególne zaangażowanie w rozwój biznesu Dell. Michael Dell osobiście pogratulował Prezesowi Zarządu Intratel osiągniętych wyników oraz podkreślił rolę Intratel jako najlepszego partnera Dell w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Post 20-05-2014
  20 MAJ

  Intratel Sp. z o.o., członek klastra InfoTech otwiera oddział w Stanach Zjednoczonych

  20 maja 2014 została zarejestrowana w USA spółka One Step Cloud Inc. będąca oddziałem Intratel Sp. z o.o., członka klastra InfoTech...
  Działalność firmy będzie się skupiała na sprzedaży własnego oprogramowania do zarządzania usługami w chmurze obliczeniowej oraz dostarczania najwyższej jakości usług cloud. One Step Cloud będzie oferował platformę w pełni zabezpieczoną, prywatną i niezawodną.

  Czytaj więcej
 • Post 02-10-2013
  02 PAŹ

  Klaster InfoTech na VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE – Chiny

  Zakończyła się siódma edycja targów EU-China Business & Technology Cooperation Fair w Chengdu w Chinach, w których wzięło łącznie udział ponad tysiąc firm europejskich, organizacji, uczelni wyższych, jednostek rządowych, instytutów naukowych i ponad 2500 potencjalnych partnerów biznesowych z Chin...
  Tegoroczne targi odbyły się pod wspólną marką „EU-China Innovation Cluster Cooperation” i koncentrowały się na takich dziedzinach jak bio-farmaceutyka, ochrona środowiska, nowe źródła energii i IT. Było to spotkanie ekspertów, przedstawicieli uczelni i businessu, jak również reprezentantów rządów zarówno z Europy jak i Chin. Za cel postawiono wymianę informacji odnośnie polityki związanej z tematyką forum, osiągnięć technologicznych i trendów w poszczególnych dziedzinach jak również najlepszych praktyk z zakresu biznesu.

  Targi odbywały sie w dniach 25-28 września, brały w nich udział również firmy i instytucje z Polski, m.in. przedstawiciel Klastra InfoTech.

  Czytaj więcej
 • Post 11-03-2013
  11 MARZ

  Udział członków klastra na targach CeBIT

  Wróciliśmy właśnie z Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBIT 2013 w Hannoverze, gdzie po raz kolejny wystawialiśmy nasze rozwiązania. W tegorocznej edycji targów Polska była partnerem strategicznym CeBIT...
  Członek klastra - Intratel pokazał w Hannoverze swoje najnowsze rozwiązanie. Jest to produkt typu private cloud dla sektora SMB, podnoszący wydajność i zmniejszający koszty IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Pozwala on w przystępny i naprawdę prosty sposób utworzyć - po pierwsze, wirtualną infrastrukturę IT do realizacji zadań biznesowych - desktopy oraz serwery z dedykowanymi funkcjami, takimi jak kontroler domeny, serwer baz danych MS SQL, serwer poczty Exchange. Po drugie, rozwiązanie to dostarcza środowiska aplikacyjne dla pracowników lub użytkowników platformy, czyli automatycznie instalowane programy niezbędne do obsługi firmy, pobierane z miejsc zwanych z angielskiego marketplace.

  Nasz kraj reprezentowało 170 firm, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie w targach udział wzięło ponad cztery tysiące wystawców z całego świata, a ich ofertę oglądało według szacunków organizatorów około 350 tysięcy zwiedzających. CeBIT stanowi ciekawe połączenie targów, konferencji i wykładów które prowadzili najlepsi specjaliści ICT. Motyw przewodni tegorocznej imprezy to idea shareconomy, czyli dzielenie się wiedzą, kontaktami i doświadczeniem wśród specjalistów branży oparty na zaufaniu.

  Oferta wystawców podzielona była na cztery kategorie: Pro, Gov, Lab i Life, w ramach których prezentowano innowacje z zakresu technologii IT, telekomunikacji, elektroniki użytkowej i nowych mediów.

  W związku z rosnącym zainteresowaniem małych i średnich firm dedykowanymi im rozwiązaniami IT poprawiającymi efektywność ich pracy, prowadzimy prace nad kolejnym produktem tego typu.

  Czytaj więcej